Zde může být vaše reklama.
Pondělí 22.7.
Svátek má Magdeléna
Menu

Poslední koncert František Nedvěd odehrál v Olomouci

Poslední koncert František Nedvěd odehrál v Olomouci

foto: Daniel Schulz, letni.olomouc.eu

19. 07. 2021 - 09:55

Svůj poslední koncert odehrál František Nedvěd v pátek 9. července na olomouckém Horním náměstí. Legenda českého folku vystoupila v rámci prvního dne festival Pohoda u Trojice. Ještě v ten den vtipkoval s publikem, že utekl z nemocnice, aby jim mohl zahrát. Včera večer František Nedvěd odešel do folkového nebe ve věku 73 let. Na sítích o tom informoval jeho syn Vojta.

Ještě před týdnem předvedl u olomoucké radnice František Nedvěd posluchačům své největší pecky včetně hitů jako Frankie dlouhán, Kočovní herci anebo Stánky. Už tehdy se ale přiznal, že není v plné síle a cíti se unaveně, dokonce vtipkoval o útěku z nemocnice.

"Necítím se úplně dobře. Ale dnes jsem utekl z nemocnice, abych tu mohl být s vámi,“ prozradil natešenému publiku po první písničce.

Lidé si jeho vystouepní užívali ve velkém. A to včetně mladších ročníků. "Od doby, co jsem jako kluk jezdil na tábory, mám třeba Stánky vryté navždy do paměti," prozradil Večerníku jeden stojící návštěvník.

Koncert v Olomouci byl tím posledním, který František Nedvěd odehrál. Podle jeho syna se mu hned o víkendu po olomouckém koncertě přitížilo.

"Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný," popsal pro web ŽivotvČesku.cz Františkův syn Vojta.

Ještě při cestě domů z nemocnice i s maminkou věřil, že se situace zlepší. O půl desáté ale přišel telefonát, že František Nedvěd odešel na věčnost.

Další články