Dnes:20°C

Zítra:14°C

Pondělí 21.10. Brigita
Menu

Návrat po sedmi letech Obránce Jan Kolář posílí Pardubice

Obránce Jan Kolář posílí Pardubice

08. 06. 2019 - 09:36

Pardubický dres tak opět oblékne odchovanec, který je ověnčený řadou zkušeností z mezinárodního hokeje. Nový kontrakt s Dynamem Pardubice podepsal obránce Jan Kolář. Když odcházel, prohlásil, že by se rád vrátil. Svůj slib splnil. 

„Honza je velmi zkušený obránce, o jeho sportovních kvalitách není pochyb. Zároveň je pro mě tím správným lídrem a mentorem pro mladé hráče. Jsem moc rád, že jednání byla rychlá a věcná a fanoušci opět uvidí Jana Koláře zpět v Pardubicích,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Dynama Martin Sýkora.

Pro vedení klubu bylo prioritou posledních týdnů získat zpět do svých služeb ostříleného zadáka, který odehrál 103 utkání za českou hokejovou reprezentaci. „Očekáváme, že Honza bude lídrem nejen naší obrany, ale bude patřit k oporám celého týmu. Do našich řad získáváme obránce světových parametrů,“ uvedl sportovní manažer Jaromír Kverka.

Pardubický rodák podepsal se svým klubem, za který odehrál dosud 285 utkání v naší nejvyšší soutěži, smlouvu na čtyři roky. „Příchod takového hráče by přivítal každý trenér. Honza je pro nás velikou posilou na led i mimo něj a těším se na vzájemnou spolupráci,“ nechal se slyšet hlavní trenér A mužstva Dynama Ladislav Lubina.

Jan Kolář byl dle svých slov přesvědčený o tom, že se po úspěšné kariéře v Kontinentální hokejové lize opět objeví v Tipsport extralize v pardubickém dresu. „Celou dobu jsem sledoval výsledky Pardubic a na dálku fandil. Jsem rád, že se vracím do extraligových Pardubic a těším se na novou sezonu,“ prohlásil zkušený zadák, který trénoval v Pardubicích i během let strávených v Rusku.

„Podepsal jsem víceletou smlouvu, vážím si důvěry klubu v mé služby. Vynasnažím se Dynamu co nejvíce pomoci a předat nabyté zkušenosti mladším hráčům,“ doplnil dvaatřicetiletý obránce po podepsání smlouvy.

Petr Pelíšek
Autor: Petr Pelíšek

0 komentářů

Další články