Zde může být vaše reklama.
Pátek 14.6.
Svátek má Roland
Menu

Myslete v provozu na svou bezpečnost

Myslete v provozu na svou bezpečnost

foto: Policie ČR

18. 01. 2020 - 09:00

V týdnu od 6. do 12. ledna se policisté společně s BESIPEM zaměřili hlavně na ty nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Na cyklisty a chodce. Jejich pohyb v běžné silniční dopravě nese jistá rizika. Nechrání je totiž žádné „plechy“ jako řidiče vozidel.

Riziko zvyšuje i častější nepříznivé počasí. Ať už šero, tma, nebo hustý déšť, sněžení nebo mlha. Do dopravní akce, mimo jiné i na samotné řidiče, bylo nasazeno téměř 200 policistů, kteří zkontrolovali přes tisícovku účastníků silničního provozu. Při těchto kontrolách zjistili přes 120 přestupků v dopravě. Paleta protiprávního jednání byla pestrá od alkoholu a návykových látek za volantem, přes nepoužití bezpečnostních pásů až po přestupky na železničním přejezdu. Ani chodcům a cyklistům se kontrola z naší strany nevyhnula. Téměř desítka z nich se dopustila protiprávního jednání.

Cílem výše zmíněné dopravní akce nebylo jen trestat, ale především upozornit na výše zmiňovaná rizika. Každý chodec i cyklista byli obdarováni reflexními prvky. Přes to, že chodci mají ze zákona o silničním provozu povinnost nosit reflexní prvek za snížené viditelnosti mimo obec a cyklisté jsou povinni svítit předním bílým světlem a zadním červeným za snížené viditelnosti, stále se najdou hazardéři se svým životem. Ti se v tmavém oblečení bez jakéhokoli reflexního prvku či světla vydají do silničního provozu. Ohrožují tak nejen sebe, ale i ostatní. Držme se základního pravidla za snížené viditelnosti „ Vidět a být viděn“.  

Další články