Zde může být vaše reklama.
Neděle 19.5.
Svátek má Ivo
Menu

Parkovné v Pardubicích jde zaplatit přes aplikaci

Parkovné v Pardubicích jde zaplatit přes aplikaci

foto: Pixabay

09. 02. 2020 - 12:00

Motoristé mohou v Pardubicích od tohoto měsíce platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město tak chce, ještě před vybudováním moderního parkovacího systému, alespoň trochu usnadnit parkování lidem, kteří preferují bezhotovostní platby.

„Jednoznačně preferujeme elektronickou platbu parkovného. V loňském roce jsme srovnali ceny parkovného hrazeného v hotovosti s, do té doby dražšími, SMS zprávami. Tento krok se nám osvědčil, platby prostřednictvím sms narostly o 100 procent. V posledních měsících se blíží počet plateb pomocí SMS hranici 10.000 plateb,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za dopravní politiku města Petr Kvaš.

Nyní přišlo město prostřednictvím dopravního podniku s další službou, od února je v Pardubicích možno platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město vybralo hned čtyři nejpoužívanější aplikace (MPLA, ParkDots, ParkSimply a Smart4City Parkování), které o Pardubice rozšířily svou nabídku. Parkující se na místě dozví, v jaké je lokalitě, kolik zde stojí parkování a zaplatí za čas, jaký si zvolí. Po vypršení této doby jej aplikace upozorní na to, že jeho platba vypršela a nabídne mu možnost prodloužení.

„Není to až tak převratná novinka, funguje již v mnoha městech, ale pro nás je to takový předstupeň projektu Smart Parking. Se zavedením jsme nechtěli čekat až na nové parkovací automaty či na vývoj vlastní aplikace. Je řada lidí, kteří nemají povoleny platby přes  SMS zprávy  a aplikace jim ušetří shánění drobných. Automaty, které umožní i platby kartou budou instalovány v průběhu tohoto roku,“ uvedl náměstek Kvaš.

V centru Pardubic je 3835 míst na placených parkovištích. Měsíčně zde zaplatí parkovné v průměru 75 tisíc motoristů.

Další články