Dnes:9°C

Zítra:13°C

Sobota 26.9. Andrea
Menu

Na pardubickém kluzišti už se měsíc bruslí

Na pardubickém kluzišti už se měsíc bruslí

foto: Pixabay

20. 01. 2020 - 10:00

Zimní sportovní park na pardubickém závodišti má za sebou měsíc provozu. Zatímco milovníci běžek marně vyhlížejí sníh, bruslaři si kluziště s umělou ledovou plochou dosyta užívají. Za první měsíc provozu se na závodiště s bruslemi vydalo téměř jedenáct tisíc lidí, dětí i dospělých.

„Vlastně mě až překvapilo, kolik lidí si našlo na závodiště na bruslení cestu. Svědčí to o tom, že bruslení v přírodním prostředí má co do sebe. K velké návštěvnosti zcela jistě přispělo i počasí, protože k zimním sportům v přírodě je letos jen malá příležitost," řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Ledová plocha je učena prioritně pro veřejné bruslení. Veřejnosti, včetně bruslení rodičů s dětmi, se otevírá, s výjimkou víkendů, odpoledne (aktuální časový program je vždy zveřejněn na webu), všední dny dopoledne jsou vyhrazeny bruslení škol. Světla nad kluzištěm zhasínají až po 22:00, večer ale led „patří“ spíše skupinám, které si kluziště pronajímají, třeba na mezifiremní hokejová utkání a podobně.

Velký zájem byl o bruslení v době vánočních prázdnin. Ve dnech mezi Vánoci a Silvestrem si denně přišlo zabruslit až 1450 lidí, ale i během posledního dne roku 2019 se sem za sportem vydala tisícovka lidí. Naprosto rekordní ale byla neděle 12. ledna - 1571 bruslařů.

Nekrytá ledová plocha je umístěna mimo dostihovou dráhu za paddockem, návštěvníkům jsou k dispozici šatny, občerstvení a další služby, jako třeba půjčovna či broušení bruslí, ve vestibulu tribuny D, odkud vede ke kluzišti speciální chodník. Pokud klimatické podmínky dovolí, bude kluziště na závodišti fungovat až do konce února, během jarních prázdnin se bude bruslit podle víkendového programu.

0 komentářů

Další články