Zde může být vaše reklama.
Neděle 19.5.
Svátek má Ivo
Menu

Už příští rok? Hejtman Netolický slibuje opravu hned několika silnic

Hejtman Netolický slibuje opravu hned několika silnic

03. 06. 2019 - 15:02

Problematika rekonstrukcí silnic nižších tříd hrála hlavní roli při jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci obce Miřetice v čele se starostou Jaroslavem Chourem. Hejtman informoval o plánovaných opravách silnic II. a III. tříd, ale také o krajských dotacích v oblasti požární ochrany.

„V celém širším okruhu Hlinecka se nám postupně daří dávat nejhorší úseky do pořádku. Jedná se na příklad o silnici třetí třídy 3437 v úseku Miřetice – Hlinsko přes Včelákov a Srní. V průběhu letošního roku bude za 19 milionů dokončen úsek ze Srní po křižovatku na Petrkov, před zahájením je návazný úsek po křižovatku ve Včelákově za 22 milionů korun. Na rok 2021 máme v plánu celý úsek dokončit poslední etapou ze Včelákova do Miřetic za předpokládané náklady 41 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také informoval o projektu na rekonstrukci silnice II/337 z Nasavrk přes Miřetice směrem na Skuteč. „Jedná se o jeden z projektů spolufinancovaných z Integrovaného regionálního operačního programu. Předpokládané náklady přesahují 150 milionů korun,“ řekl hejtman.

 Řeč přišla také na zvelebení silnice, která prochází pietním územím v Ležákách. „Tato silnice není v tak špatném stavu, ale osobně považuji za velmi důležité, abychom svým dílem přispěli k tomu, aby byl celý prostor byl co nejdůstojnější vzpomínkou na smutné události druhé světové války. Pokud vše půjde dobře, bylo by možné pravděpodobně začít s opravou již v příštím roce,“ přislíbil hejtman.

Ten si v rámci návštěvy prohlédl také hasičskou zbrojnici, která leží přímo proti obecnímu úřadu a seznámil se s technikou a zázemím místní jednotky. Ta si díky krajským dotacím pořídila mimo jiné dopravní automobil, který využívá nejen při zásazích, ale také pro činnost dětí a mládeže.

Obec Miřetice se nachází v okrese Chrudim a žije zde přibližně 1200 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1325. V současnosti je tvořena osmi osadami: Bošov, Čekov, Dachov, Dubová, Havlovice, Krupín, Miřetice, Švihov. Největší soustředění obyvatelstva je v Miřeticích.

Další články