Zde může být vaše reklama.
Neděle 19.5.
Svátek má Ivo
Menu

Stálo 15 milionů Hřiště na ZŠ Studánka už je opět v provozu

Hřiště na ZŠ Studánka už je opět v provozu

08. 06. 2019 - 11:13

V Pardubicích začalo opět sloužit sportovcům hřiště u základní školy Studánka. Stavební práce trvaly deset měsíců a přišly město na více než 15 milionů korun. Hřiště bude, stejně jako sedm dalších pardubických školních sportovišť, sloužit nejen při tělesné výchově, ale bude otevřeno i pro volnočasové aktivity široké veřejnosti.

„Celkové náklady na rekonstrukci byly 15,3 miliony korun. Sportoviště má dvousetmetrový běžecký ovál pro běh a atletickou rovinku se čtyřmi drahami, sektor pro skok daleký, víceúčelové hřiště využitelné pro basketbal a házenou a herní plochu pro školní družinu. V areálu je umístěno zázemí pro správce areálu a sociální zařízení pro veřejnost a pro imobilní občany,“ řekla náměstkyně primátora pro investiční výstavbu Helena Dvořáčková.

Na dnešním symbolickém otevření hřiště nechybělo ani improvizované streetballové měření sil mezi týmem politiků a ředitelů základních škol. Zápas, v němž za politiky nastoupil primátor města Martin Charvát a jeho náměstek Jakub Rychtecký a ředitele základních škol reprezentoval ředitel ZŠ Studánka Filip Patlevič a ředitel ZŠ Spořilov Karel Žemlička, skončil remízou.

Město svá školní hřiště postupně modernizuje. „U postupných revitalizací sportovišť vycházíme z naší koncepce, kdy chceme obnovovat jedno až dvě hřiště ročně, aby splňovaly parametry osnov pro tělocvik, ale zároveň svou vybavenosti a zázemím mohli v odpoledních hodinách a víkendech sloužit i veřejnosti,“ vysvětlil náměstek primátora pro školství a sport Jakub Rychtecký.

Pět základních škol ještě na obnovu hřišť čeká. „Na více než sedm milionů korun přijde letos modernizace školního hřiště v Resslově ulici na Dukle, rekonstrukce sportoviště v hodnotě zhruba 10,5 milionu korun začne i na základní škole Družstevní v sídlišti Polabiny. To bude po rekonstrukci také otevřeno široké veřejnosti,“ dodal. Vedle osmi školních hřišť je v Pardubicích otevřeno pro veřejnost ještě dalších deset městských sportovišť.

Další články