Zde může být vaše reklama.
Neděle 19.5.
Svátek má Ivo
Menu

256 tisíc Kraj dá peníze na pořízení hasičských praporů i prevenci

Kraj dá peníze na pořízení hasičských praporů i prevenci

foto: Pixabay

31. 07. 2019 - 09:00

Krajští radní na svém pondělním jednání rozdělili 256 tisíc korun pro 16 spolků v rámci druhého kola dotačního programu na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému a krizového řízení. Celkově Pardubický kraj v letošním roce rozděluje na požární soutěže, vzdělávací a výchovné aktivity, výroční akce či vydávání publikací v oblasti požární ochrany a prevence 500 tisíc korun. V prvním pololetí bylo podpořeno celkem 19 žádostí.

„S odstupem času se ukazuje, že tento dotační titul, který jsme poprvé vyhlásili ve druhé polovině roku 2017, má smysl. Podařilo se nám totiž zpřehlednit celou strukturu podpory těchto akcí a nastavit pro pořadatele jasná kritéria. Ve stejných parametrech je dotační titul nastaven do příštího roku," uvedl hejtman Martin Netolický.

„Mezi žádostmi máme například pořízení či renovaci hasičského praporu, hasičské soutěže, výroční akce k založení SDH či preventivní aktivity směrem k mládeži. Částku 20 tisíc korun na pořízení praporu tak získá například SDH Litomyšl-město, SDH Sudslava, SDH Voleč a SDH Suchá Lhota. Podpoříme také například vzpomínkovou akci k 115. výročí SDH ve Rváčově," vyjmenoval některé podpořené aktivity hejtman Netolický.

Další články