Zde může být vaše reklama.
Neděle 19.5.
Svátek má Ivo
Menu

Dají necelý milion Pardubice i letos podpoří peněžně tábory

Pardubice i letos podpoří peněžně tábory

01. 07. 2019 - 10:14

Konec školního roku je tu, období domácích úkolů a učení tak vystřídá sezona letních táborů, nejen těch pobytových, ale i příměstských. Město jejich pořádání podporuje formou dotace vyčleněné z Programu podpory volnočasových a vzdělávacích aktivit každoročně. Loni na organizaci táborů putovala částka zhruba 800 tisíc korun, letošní dotace se vyšplhala do výše téměř 940 tisíc korun.

„Rodiče mají omezený počet dní dovolené a potřebují svým dětem o prázdninách zajistit smysluplný program. Proto je jak o pobytové, tak příměstské tábory neustále velký zájem. Město skrze svůj program podporuje ověřené, tradiční a kvalitní organizátory táborů a táborovou činnost, která je vyústěním celoroční činnosti. Peníze jsou určeny například na zpestření programu táborů nebo se díky finančním prostředkům od města stávají pro pardubické rodiče cenově dostupnější,“ podotýká náměstek primátora pro školství a sport Jakub Rychtecký.

V letošním roce město formou dotace podpoří celkem 49 táborů, z toho je jich 31 pobytových, dalších 18 táborů je příměstských, přičemž 6 z nich se uskuteční v srpnu při Sportovním parku Pardubice. „V loňském roce se dotačně podpořených táborů zúčastnilo přes 2 100 dětí z Pardubicka. Během těchto prázdnin je přitom do táborů přihlášeno o téměř stovku dětí více, takže poptávka po letním programu pro děti v Pardubicích je a stoupá. Jen na pobytové tábory se letos chystá přes 1100 dětí, ty zbývající se zúčastní některého z příměstských táborů včetně těch konaných při Sportovním parku Pardubice,“ dodává náměstek Rychtecký.

Výpočet konkrétní dotace byl proveden matematicky. „U letních příměstských a pobytových táborů byla při splnění kritérií dotace počítána dle konkrétního počtu dětí - účastníků s trvalým pobytem na území Pardubic, v případě Sportovního parku Pardubice s trvalým pobytem na území Pardubického kraje. Tento počet byl násoben počtem dnů tábora a stanovenou denní sazbou,“ objasňuje výpočet František Němec, předseda Komise pro výchovu a vzdělávání, která žádosti posuzovala.

Město přitom podporuje volnočasové aktivity nejen pardubické mládeže, ale i dospělých celoročně. Stejně jako v loňském roce, i letos byla pro tento dotační program vyčleněna částka téměř 2,6 milionu korun.

Další články