Dnes:8°C

Zítra:13°C

Sobota 26.9. Andrea
Menu

Přes 4 miliony korun Pardubice přispějí pomocí dotace na provoz nemocnice

Pardubice přispějí pomocí dotace na provoz nemocnice

foto: Pixabay

27. 10. 2019 - 12:00

Město Pardubice i letos přispěje pardubické nemocnici na přístrojové vybavení. Zastupitelé ve čtvrtek schválili uvolnění tří milionů korun z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti. Město přispívá na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice nemocnici každoročně.

„Je to jedna z mála možností, jak můžeme přispět ke zvýšení komfortu i kvality služeb poskytovaných občanům Pardubic. Letos nás nemocnice požádala o dotaci na operační oční mikroskop pro oční oddělení pardubické nemocnice, který výrazně zlepší podmínky pro práci lékařů. Například loni nemocnice z dotace města ve výši rovněž tři miliony korun nakoupila techniku pro urologické oddělení,“ řekl náměstek primátora pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.

V předchozích letech pardubická nemocnice pořídila díky podpoře města například nový systémový operační stůl pro centrální operační sály, přístroje pro ORL kliniku, nový perimetr a kraniotom, který se využívá při neurochirurgických operacích a podobně.

„Těší mě, že právě v roce, kdy doc. Iserle slaví neuvěřitelné sté narozeniny, město Pardubice podpoří nákup přístroje pro oční oddělení Pardubické nemocnice, jehož byl dlouholetým primářem. Toto pracoviště navíc patří počtem pacientů odoperovaných pro šedý zákal mezi první deset v České republice,” říká radní města Pardubic Vít Ulrych.

Mikroskop, jehož pořizovací cena 4 300 000 korun, slouží pro osvětlení a zvětšení operačního pole a na podporu vizualizace při postupech v oblasti oftalmologie. Lze jej využít pro chirurgické postupy na předním a zadním segmentu oka. Součástí operačního mikroskopu je navigační systém. „Stávající operační mikroskop je již morálně a technicky zastaralý, bez možnosti navigace,“ vysvětlil důvod nákupu Vít Ulrych.

0 komentářů

Další články