Zde může být vaše reklama.
Čtvrtek 18.4.
Svátek má Valérie
Menu

Sportovci Šťastný, Horyna Pardubický chodník slávy zdobí nová jména

Pardubický chodník slávy zdobí nová jména

foto: Pardubice

19. 08. 2019 - 09:00

Pardubická síň slávy se od začátku roku pyšní dvěma novými členy, bývalým hokejistou Bohuslavem Šťastným a bývalým kanoistou Václavem Horynou. Jména obou sportovců navíc přibyla také v chodníku slávy před ČSOB Pojišťovna ARENOU, který již dohromady čítá dvaatřicet piktogramů všech stávajících členů síně slávy.

„Je skvělé vidět, že do chodníku slávy pardubického sportu přidáváme další členy, oba pánové si tuto poctu zaslouží, navíc je to jeden ze způsobů, jak jim i všem výtečným sportovcům našeho regionu, kteří zde svou dlaždici již mají, nebo v budoucnu teprve získají, poděkovat a vyjádřit respekt za jejich sportovní výkony, máme být na co hrdí,“ sdělil náměstek pro sport Jakub Rychtecký. Zrovna kanoistika má na Pardubicku dlouhou tradici a byl to právě pan Horyna, který stál u zrodu oddílu kanoistiky v Pardubicích v roce 1951, tehdy známého pod názvem Jiskra Sokol. „Řadu let navíc trénoval závodní mužstvo dospělých a mládeže a ani v devadesáti letech ve svých aktivitách nepolevuje, naopak nadále zůstává aktivním členem oddílu. Druhá dlaždice patří osobnosti, kterou není třeba nějak dlouze představovat, dvojnásobnému mistru světa a držiteli olympijských medailí hokejistovi Bohuslavu Šťastnému, který se do povědomí veřejnosti dostal také jako člen legendární útočné trojice Martinec – Novák – Šťastný,“ dodal náměstek Rychtecký.

Členská základna chodníku slávy je přitom, co se sportovních odvětví týče, opravdu pestrá. Loni se této pocty dostalo bývalému atletovi a trenérovi Jiřímu Čechákovi a bývalému plochodrážnímu jezdci Milanu Špinkovi, v předchozích letech zde své čestné místo získali sportovci z řad kanoistů, basketbalistů, tenistů či stolních tenistů, běžců, cyklistů, krasobruslařů, fotbalistů a v neposlední řadě také veslařů. Kromě zmíněných osobností zde veřejnost nalezne památeční dlaždice Jana Fibigera, Arnošta Křivky, Václava Vinaře, Vladimíra Martince, Zdeňka Uhera, Luboše, Buluška, Františka Růžičky, Horymíra Sekery, Zdeňka Zikána, Josefa Doktora, Karla Srba, Radovana Brože, Milana Černického, Jaroslava Brože, Miroslava Martinů, Evžena Erbana, Libuše Uhrové, Věry Hájkové, Jiřího Kovárníka staršího, ale i Sportovců století Dominika Haška, Martina Doktora, Jana Kašpara, Věry Suchánkové-Hamplové, Zdeňka Doležala, Václava Machka, Jaroslava Štorka-Žofky, Ludmily Jelínkové a Miloše Svobody. Další jména budou v následujících letech přibývat v návaznosti na další ročníky ankety Nejúspěšnější sportovci Pardubicka.

Další články