
Nezaměstnanost v srpnu vzrostla
Úřad práce ČR evidoval k 31. 8. 2022 celkem 251 753 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 11 047 více než…
23. 03. 2020 - 10:07
Všichni máme povinnost nosit roušku, nebo si jiný způsobem zakrývat ústa a nos. Víte ale jak zacházet s použitou jednorázovou rouškou? Krajská hygienická stanice proto vydala pravidla pro likvidaci ochraných pomůcek.
Likvidace jednorázových roušek, filtrů od osob, které nejsou infikovány nebo nejsou v povinné karanténě: rouška, filtr se vloží do plastového (igelitového) sáčku, poté se sáček vloží do dalšího plastového sáčku, který se zaváže a poté se odloží (vyhodí) do směsného komunálního odpadu.
Likvidace roušek, filtrů (kapesníků) od osob, které jsou v povinné karanténě, ale nemají prokázáno onemocnění COVID-19: rouška, filtr (kapesník) se vloží do plastového (igelitového) pytle, který se zaváže, poté se plastový pytel vloží do druhého plastového pytle, který se zaváže, Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem a zavázaný pytel se poté odloží (vyhodí) do komunálního odpadu.
Likvidace roušek, filtrů a dalšího potenciálně infikovaného materiálu ve zdravotnickém zařízení: řídí se provozním řádem jednotlivých zdravotnických zařízení. Na odpad se pohlíží jako infekční a dle toho se musí likvidovat.
K těmto pravidlům vydalo město Olomouc ještě leták s informacemi, jak nakládat s odpady nemocných s potvrzeným koronavirem.
Úřad práce ČR evidoval k 31. 8. 2022 celkem 251 753 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 11 047 více než…
Školní pomůcky, kroužky a další výdaje mohou být na začátku školního roku značným zásahem do…
Už 12 měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 %…
Letní měsíce bývají na trhu práce rušným obdobím. Přicházejí na něj totiž tisíce absolventů…
Úřad práce ČR evidoval k 31. 7. 2022 celkem 240 706 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 9 397 více než v…
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného…