Zde může být vaše reklama.
Neděle 19.5.
Svátek má Ivo
Menu

45,7 milionu korun V Nekoři s pomocí dotace postavili novou školku

V Nekoři s pomocí dotace postavili novou školku

foto: Pardubický kraj

09. 09. 2019 - 09:00

Hejtman Martin Netolický navštívil v rámci svých cest obec Nekoř, která se nachází na rozhraní Podorlické pahorkatiny a Orlických hor. Zajímal se o nově postavenou mateřskou školu, přístavbu jídelny a rekonstrukci dalšího zázemí školy, které obec vybudovala s pomocí dotace Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady byly zhruba 45,7 milionu korun, dotace pokryla necelých 65 procent.

„Mateřská škola je velmi pěkná. Je obdivuhodné, že si takto malá obec na její stavbu s pomocí dotace našetřila sama a není zadlužena na několik dalších let. Děti zde mají díky velkým proskleným plochám bližší kontakt s okolní přírodou, hezky je zastřešeno venkovní pískoviště, kde si mohou hrát i v případě deště,“ hodnotil hejtman Martin Netolický.

Školku navštěvuje 52 dětí, její kapacita je plně obsazena. Základní škola v posledních letech vyučuje na prvním stupni zhruba 50 žáků.

Stavba neohrozila běžný provoz obce. Průběžně tu opravují místní komunikace či čerpají drobné dotace na potřebné opravy a investice.

Další články